Oma tee leidmine ja Pisike Tikker Grupp
Elu viib meid sageli keeruliste teeristide ette, kus peame tegema raskeid otsuseid ja leidma lahendusi olukordadele, mis võivad tunduda väljakannatamatud. Sellised hetked, kus õiglus ja tõde näivad varjatud, panevad meid otsima uut teed ja looma uusi võimalusi. Just sellistest kogemustest, millest on läbi imbunud väärkohtlemine, manipuleerimine ja austuse puudumine, sündis idee luua Pisike Tikker Grupp – ettevõte, mis peegeldab väärtusi, mida mina olen otsustanud kindlalt hoida ja edasi kanda.
Elukogemus kui õppetund ja tõukejõud
Vägivaldsed kogemused, nii emotsionaalsed kui ka füüsilised, jätavad jälje, mis mõjutab meid veel kaua pärast nende läbielamist. Need kogemused kujundavad meie arusaama õiglusest ja inimväärikusest ning mõjutavad, kuidas me teisi kohtleme ja milliseid ootusi seame oma töökeskkonnale. Pärast paari aastat manipuleerimise, gaslightingu ja ebaõiglase kohtlemise kogemust tekkis selge arusaam, et ma ei soovi enam olla keskkonnas, kus väärtustatakse ainult mainet ja mugavust, mitte aga inimlikkust ja ausust. Sellest arusaamast sündis vajadus luua iseenda töökoht, et tagada keskkond, kus iga inimene tunneb end turvaliselt ja väärikalt.
Pisike Tikker Grupp – väärtuste peegeldus
Pisike Tikker Grupp on minu vastus läbielatule ja soov luua midagi, mis kannaks edasi ausust, empaatiat ja tuge. Meie ettevõtte südames on järgmised väärtused:
- Turvalisus ja usaldus: Meie põhiväärtus on luua keskkond, kus kõik töötajad ja kliendid tunnevad end turvaliselt. See tähendab keskkonda, kus keegi ei pea kartma, et teda hakatakse süüdistama, manipuleerima või alandama. Turvalisus tähendab ka avatust – võimalust rääkida oma tunnetest ja kogemustest ilma hirmuta.
- Ausus ja läbipaistvus: Ausus ei tähenda ainult tõe rääkimist, vaid ka vastutuse võtmist oma tegude eest. Pisike Tikker Grupis on oluline, et töötajad tunneksid end toetatuna ja kaitstuna, teades, et nende mured ja küsimused võetakse tõsiselt. Meie ettevõttes ei ignoreerita kellegi probleeme ega tehta neid maha – siin tegeleme nendega.
- Empaatia ja hoolivus: Eriti oluline on empaatia nende suhtes, kes on elus palju läbi elanud. Pisike Tikker Grupp väärtustab töötajate ja klientide vaimset tervist ning püüab mõista ja toetada igaühe individuaalseid vajadusi. See tähendab kuulamist, mõistmist ja tegutsemist viisil, mis tugevdab iga inimese eneseväärikust.
- Professionaalsus ja eetilisus: Meie jaoks on oluline, et töötajad järgiksid kõrgeid eetilisi standardeid ja tegutseksid vastutustundlikult. See on eriti tähtis intellektipuudega klientidega töötamisel, kuna nende heaolu sõltub otseselt meid ümbritsevatest väärtustest ja tegudest. Töökeskkonnas, kus professionaalsus ja eetika on esmatähtsad, saavad töötajad anda endast parima ja kliente väärikalt kohelda.
Oma ettevõtte loomise tee
Minu kogemused näitasid, et kui juhtkond või kolleegid ignoreerivad muresid ja näitavad üles hoolimatust, siis kannatab ohver selle all kõige rohkem. Tulemuseks on majanduslik kahju, emotsionaalne kurnatus ja isegi terviseprobleemid. Just sellised kogemused ja arusaam, et vastutustundlik käitumine ei ole valik, vaid kohustus, inspireerisid mind looma Pisike Tikker Gruppi.
Pisike Tikker Grupp ei ole lihtsalt ettevõte, vaid liikumine selle poole, et iga inimene – olgu ta töötaja või klient – oleks kaitstud ja toetatud. See on koht, kus võetakse aega, et mõista, hinnata ja austada inimeste erinevaid vajadusi ning pakkuda keskkonda, mis innustab kasvu ja turvatunnet.
Kokkuvõte
Pisike Tikker Grupp on sündinud soovist ja vajadusest muuta töötamise ja elamise keskkonda paremaks ja turvalisemaks. See on sümbol aususest, empaatiast ja vastutustundlikkusest. Meie eesmärk on näidata, et üksikisiku väärtushinnangud ja põhimõtted võivad olla tugevad alused, millele toetudes saab luua ettevõtte, mis teenib mitte ainult majanduslikke eesmärke, vaid ka kõrgemaid eetilisi väärtusi. Pisike Tikker Grupp seisab selle eest, et ükski inimene ei tunneks end teistest madalamana ega hirmutuna, vaid oleks alati väärikas ja hoitud.
#Usaldus #Turvalisus #Väärtused #PisikeTikker #Empaatia
“Rasked hetked vormivad meist tugevamad versioonid endast. 🌱 Jätkame teekonda koos hoolivuse ja julgusega.”
#KasvamineKoos #ToetavTee #PisikeTikker 💚
Kui me elaksime ideaalses maailmas, oleksid inimesed, kes end eelmises artiklis kirjeldatud olukordades ära tunnevad, avatumad ja empaatia võimelisemad. Siin on mõned punktid, mis rõhutaksid, kuidas nad võiksid käituda:
- Austus ja kaastunne: Kõik osalised peaksid tunnustama, et igaühel on oma lugu ja kogemused. Nende suhtumine peaks olema toetav ja arvestav, arvestades ohvri valu ja kogemusi.
- Aktsepteerimine ja vastutuse võtmine: Need, kes on osalised või kaasa aidanud olukordadele, kus toimub väärkohtlemine või valeinformatsiooni levitamine, peaksid olema valmis oma käitumist tunnistama ja vajadusel vabandama. See aitaks taastada usaldus ja luua turvaline keskkond.
- Ava dialoog: Ideaalis oleks kõigil julgust otsida avatud suhtlust ja dialooge. Kui keegi tunneb, et on olnud ohver või tunnistaja vale käitumisele, peaks neil olema turvaline keskkond, et oma muresid jagada ja küsida selgitusi.
- Koolitus ja teadlikkuse tõstmine: Inimesed peaksid olema haritud, et mõista, mis on gaslightimine, manipulatsioon ja kuidas need mõjutavad teisi. Selline teadlikkus aitaks vähendada sarnaseid olukordi tulevikus.
- Toetav keskkond: Organisatsioonid ja juhid peaksid looma kultuuri, kus inimesed tunnevad end mugavalt ja turvaliselt, et jagada oma muresid. Ohvritele peaks pakkuma professionaalset abi ja tuge.
- Üksteise toetamine: Kui inimesed tunnevad, et keegi nende seas on ohver, peaksid nad olema valmis aitama ja toetama, mitte jääma ükskõikseks. Koostöö ja üksteise aitamine on võtmetähtsusega.
- Karma seadus: Lõpuks, ideaalses maailmas peaksime kõik aru saama, et meie teod ja sõnad võivad teisi sügavalt mõjutada. Seetõttu peaksime olema ettevaatlikud, et mitte tekitada teistele valu, ning alati püüdma olla toetavad ja hoolivad.
Selline käitumine aitab luua turvalisema ja toetavama keskkonna, kus igaühel on õigus elada väärikalt, sõltumata nende kogemustest või taustast.
Jah, ideaalses maailmas tunneksid inimesed häbi oma valetamise, manipuleerimise ja gaslightimise pärast. See tunne tuleneks järgmistest aspektidest:
- Eneseteadvus: Inimesed oleksid teadlikud oma käitumise negatiivsetest tagajärgedest ja mõistaksid, et nende teod võivad põhjustada teistele tõsist valu ja kannatusi. Häbi tekiks arusaamisest, et nad on teisi inimesi tahtlikult kahjustanud.
- Empaatia: Inimesed tunneksid empatiat ja suudaksid end asetada teiste olukordadesse. Nad mõistaksid, kuidas valeinformatsioon, manipulatsioon või gaslightimine võivad mõjutada ohvri vaimset ja emotsionaalset heaolu, mis omakorda võiks tuua esile häbi oma tegude pärast.
- Vastutustunne: Ideaalses maailmas võtaksid inimesed vastutuse oma tegude eest. Nad tunneksid, et peavad vastutama mitte ainult oma käitumise, vaid ka selle tagajärgede eest teistele, mistõttu tunneksid nad häbi, kui nad on käitunud ebaausalt või manipuleerivalt.
- Sotsiaalne surve: Kui ühiskond ja kultuur rõhutavad eetilisi ja ausaid väärtusi, tunneksid inimesed häbi, kui nad käituksid vastupidiselt. Nad tahaksid jääda osa positiivsest ja toetavast kogukonnast, seega ei tahaks nad olla need, kes rikuvad norme ja eeskirju.
- Isiklik areng: Ideaalses maailmas oleks eneseareng ja eneseparandamine olulised väärtused. Inimesed püüaksid pidevalt kasvada ja paremaks saada, mistõttu tunneksid nad häbi, kui nende käitumine ei vastanud nende isiklikele põhimõtetele ja väärtustele.
Kokkuvõttes tähendaks see, et ideaalses maailmas ei jääks vale, manipulatsiooni ja gaslightimise teod karistamata, vaid tooksid kaasa enesepeegeldamise ja vastutustunde, mis omakorda edendaks positiivset ja toetavat keskkonda.